Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

رول دستمال کاغذی پروانه ای

رول دستمال کاغذی پروانه ای

وسایل مختلفی هستند که به شما در تزیین اتاق کودک کمک می‌کنند تا جایی زیبا و ایمن برای فرزندتان بسازید. زیبایی اتاق کودک در احساس نشاط و امنیت او موثر است

اما گاهی این وسایل دکوری برای زیباسازی چیدمان گران هستند و زینت‌بخشیدن به اتاق را دشوار می‌کنند. ما در این مطلب از کاغذرنگی به شما آموزش می‌دهیم چطور می‌توانید با رول دستمال کاغذی کاردستی پروانه رنگارنگ درست کنید. پس با کاغذرنگی همراه باشید تا ساخت این کاردستی زیبا و کاربردی را یاد بگیرید.

آموزش یه عالمه کاردستی

وسایل موردنیاز کاردستی پروانه

 • قیچی
 • رول دستمال کاغذی
 • چسب حرارتی تفنگی
 • قلم‌مو
 • رنگ
 • سیم مفتول رنگی یا تزئین تولد

کاردستی پروانه

مراحل ساخت کاردستی پروانه با رول دستمال کاغذی

هرچند ساخت این کاردستی مراحل دشواری ندارد، اما برای راحتی کار آن را مرحله‌به‌مرحله پیش برده‌ایم تا در ساخت آن بهتر عمل کنید.

1. رول دستمال کاغذی را ببُرید

ابتدا رول دستمال کاغذی را با مداد به چهار قسمت مساوی تقسیم کنید. سپس مانند تصویر با استفاده از قیچی نقاط علامت‌زده شده را ببرید تا بال‌های پروانه درست شود. هر سمت بال پروانه دو حلقه را به خود اختصاص خواهد داد.

با رول دستمال کاغذی فقط در 3 مرحله پروانه زیبا درست کنید

2. رول دستمال کاغذی را رنگ‌آمیزی کنید

حالا باید با استفاده از قلم‌مو هر چهار قسمت را رنگ کنید. به‌کمک سلیقه و خلاقیت‌تان بیرون و داخل بال‌های کاردستی پروانه را رنگ بزنید. درآخر بگذارید که بال‌ها خشک شوند. شما می‌توانید از رنگ‌های دلخواهتان برای رنگ‌آمیزی بال‌ها استفاده کنید. بهترین کاردستی های جذاب

کاردستی پروانه

3. بال‌های کاردستی پروانه را شکل دهید و بچسبانید

پس از خشک‌شدن بال‌ها، هریک را به‌سمت پایین فشار دهید تا مانند تصویر، بال‌ها به‌شکل بیضی تیز درآیند. سیم مفتول یا آویز تولد را کمی فرم دهید تا به‌شکل زیر درآید. این سیم بدن کاردستی پروانه را می‌سازد.

به سیم مفتول و هر گوشه‌ای از بال‌ها که می‌خواهید به میله بچسبد، چسب حرارتی تفنگی بزنید. کمی صبر کنید تا خشک شود؛ سراغ دیگر بال‌ها بروید و آن‌ها را نیز به سیم مفتول بچسبانید. حالا پروانه شما آماده است!

با رول دستمال کاغذی کاردستی پروانه زیبا درست کنید

نصب پروانه در اتاق

این پروانه‌ها را می‌توانید از سقف آویزان کنید یا به دیوار اتاق بچسبانید. زمانی‌که اتاق کودک با این پروانه تزیین شود، حسی از آرامش به‌خاطر زیبایی پروانه‌ها در اتاق جریان پیدا می‌کند. اگر شما طرح‌ها و ایده‌های دیگری برای ساخت کاردستی پروانه یا ساخت کاردستی کفشدوزک سراغ دارید، آن را با کاغذرنگی درمیان بگذارید.

 • تاریخ: جمعه 13 تیر 1399 - 13:06
 • نویسنده: mhnadi
 • صفحه: مقالات
 • بازدید: 236

ارسال نظر

خوش آمدید

محمد حسین نادی
 
محمد حسین نادی هستم متولد ١٨ مهر ماه سال ١٣٧٢ دانشجوی کارشناسی رشته مهندسی فناوری اطلاعات . سه سالی میشه که در رشته طراحی وب سایت مشغول فعالیت و کسب تجربه هستم . عاشق رشته فناوری اطلاعات ، وب و سیستم های اطلاعاتی هستم . البته بیش از این مباحث و علوم فنی به علوم نظری و انسانی ، فلسفه و هنر علاقه مندم. معتقدم برای تحلیل سیستم های اطلاعاتی که وب و اینترنت هم  جزئی از آنهاست باید نگاهی گسترده از هر دو منظر علوم انسانی و مهندسی داشت همیشه آماده تحقیق ، پژوهش و فعالیت های پویا هستم از ایده های نو و دانش بنیان استقبال میکنم . آماده همکاری و همفکری با عاشقان علم فناوری اطلاعات و ارتباطات هستم . اگر سوالی دارید می تونیم با هم حرف بزنیم  و همفکری کنیم ... با بنده تماس بگیرید. برای مطالعه مقالات بیشتر میتونید به وب سایت شخصیم رجوع کنید .
 
 
 

 

کار دستی کودک و نوجوان

سایت کاغذ رنگی ، قصه های مجازی زندگی رنگی

آمار

 • بازدید امروز: 151
 • بازدید دیروز: 40
 • بازدید کل: 131149