Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

متدولوژی ساده برای حل مشکلات در کسب و کار

متدولوژی ساده برای حل مشکلات در کسب و کار

تقریبا هر مشکل در کسب و کار را می توان به عنوان یک پدیده و یک فرصت به شمار آورد. فرصتی برای تجربه یک اشتباه که آن را دیگر تکرار نکنیم اما معمولا مشکلاتی که پیش می آید را نمیدانیم چطور باید شروع به حل آن کنیم ! از کجا شروع کنیم و به کجا برسیم، چه کارهایی د

تقریبا هر مشکل در کسب و کار را می توان به عنوان یک پدیده و یک فرصت به شمار آورد. فرصتی برای تجربه یک اشتباه که آن را دیگر تکرار نکنیم اما معمولا مشکلاتی که پیش می آید را نمیدانیم چطور باید شروع به حل آن کنیم ! از کجا شروع کنیم و به کجا برسیم، چه کارهایی در راهِ حل مشکل مورد نظر انجام دهیم و معمولا این ندانستن باعث میشود استرس زیادی داشتهباشیم و آرامش خیال مان را از دست بدهیم که همین امر باعث میشود در مورد تصمیم گیری هایی که انجام میدهیم عجله کنیم یا دقت کافی را نداشته باشیم.

در این مقاله میخواهیم به مسائلی بپردازیم که برای همه پیش می آید، یعنی :

 • چرا برای شما مشکل پیش می آید؟
 • بی اطلاع بودن از مشتریان و وضعیت فروش؟
 • بی اطلاع بودن از منابع اطلاعاتی و منابع روز و کارآمد؟
 • قبلا با چنین مشکلی رو به رو نشده اید؟
 • از میزان توانایی و موفق بودن همکارانتان اطلاع ندارید؟
 • آیا احساس می کنید شغل مناسبی ندارید؟
 • آیا به کار خود علاقه دارید اما نمیدانید چگونه از عهده آن بر بیایید؟

پس از مشخص کردن مشکل مورد نظر، وقت آن میرسد که بدانیم چطور باید آنرا حل کنیم، بنابراین شاید از خودمان بپرسیم؛ راه حل چیست؟

 • برای راه حل آن چه پیشنهادی دارید؟
 • نمی دانید چه کار کنید تا مشکلاتان را برطرف کنید و درآمدتان را افزایش دهید؟

در این مقاله شما یاد میگیرد چطور شروع به حل یک مشکل در کسب و کارتان و یا حتی زندگی شخصی تان کنید و بدون کمترین نگرانی، آنرا با یک متدولوژی ساده حل کنید.

متدولوژی ساده برای حل مشکلات در کسب و کار 

 

ابتدا باید مشکل خود را طرح کنید:

ابتدا مشکل شرکت یا کار خود را برای خود یا در صورتی که همکارانی دارید مطرح کنید.
حتی می توانید آن را بنویسید.
مشکلات را به اجزای کوچک تقسیم کرده و همه آنها را بنویسید و در این مرحله میتوانید در مورد آنها تفکر و حل مسئله بهتری داشته باشید…

گردآوری اطلاعات:

برای مشکل خود می توانید از منابع مختلف کمک بگیرید.
یکی از منابع وسیع و گسترده اینترنت است.میتوانید در مورد مشکل خود در اینترنت به جستجو بپردازید و یا اگر در دسترستان قرار دارد از فروشگاه یا شرکت مشابهی به عنوان مشتری خود را معرفی کنید و از شرایط موفقیت آن ها اطلاعات بگیرید.
همچنین می توانید به کتاب ها رجوع کنید.
برای اینکه هزینه ای برای کتاب های مورد نظر پرداخت نکنید می توانید در یک کتابخانه با هزینه ای بسیار کم عضو شوید و از اطلاعات و کتابهای آن استفاده کنید.
همچنین منبعی مطمئن و علمی برای حل مشکلات بعدی و همچنین منبع اطلاعاتی خوبی در زمینه پیشرفت کاری شما خواهد بود.

گردآوری اطلاعات برای حل مشکلات در کسب و کار

ادامه مطلب ....

 

 

 

 

 

ارسال نظر

خوش آمدید

محمد حسین نادی
 
محمد حسین نادی هستم متولد ١٨ مهر ماه سال ١٣٧٢ دانشجوی کارشناسی رشته مهندسی فناوری اطلاعات . سه سالی میشه که در رشته طراحی وب سایت مشغول فعالیت و کسب تجربه هستم . عاشق رشته فناوری اطلاعات ، وب و سیستم های اطلاعاتی هستم . البته بیش از این مباحث و علوم فنی به علوم نظری و انسانی ، فلسفه و هنر علاقه مندم. معتقدم برای تحلیل سیستم های اطلاعاتی که وب و اینترنت هم  جزئی از آنهاست باید نگاهی گسترده از هر دو منظر علوم انسانی و مهندسی داشت همیشه آماده تحقیق ، پژوهش و فعالیت های پویا هستم از ایده های نو و دانش بنیان استقبال میکنم . آماده همکاری و همفکری با عاشقان علم فناوری اطلاعات و ارتباطات هستم . اگر سوالی دارید می تونیم با هم حرف بزنیم  و همفکری کنیم ... با بنده تماس بگیرید. برای مطالعه مقالات بیشتر میتونید به وب سایت شخصیم رجوع کنید .
 
 
 

 

کار دستی کودک و نوجوان

سایت کاغذ رنگی ، قصه های مجازی زندگی رنگی

آمار

 • بازدید امروز: 100
 • بازدید دیروز: 114
 • بازدید کل: 120544