Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

چرا مردم در پروژه های منبع باز مشارکت می کنند؟

چرا مردم در پروژه های منبع باز مشارکت می کنند؟

توسعه‌ی اوپن سورس، آینده‌ی نرم افزار است، و این خبر خوبی برای ما و شماست چرا که نرم افزارهای منبع باز معمولاً رایگان عرضه می‌شوند و البته استفاده از آن‌ها، به این خاطر که بعید است کدهای مخرب درون آن‌ها جاسازی شوند، امن‌تر است. ولی چه چیزی توسعه دهندگاه را

توسعه‌ی اوپن سورس، آینده‌ی نرم افزار است، و این خبر خوبی برای ما و شماست چرا که نرم افزارهای منبع باز معمولاً رایگان عرضه می‌شوند و البته استفاده از آن‌ها، به این خاطر که بعید است کدهای مخرب درون آن‌ها جاسازی شوند، امن‌تر است. ولی چه چیزی توسعه دهندگاه را به اعطا کردن کد متقاعد می‌کند؟ در کل نوشتن کد، وقت کافی، تلاش و خبرگی می‌طلبد. درست است که توسعه دهندگان اوپن سورس هم می‌توانند درآمد داشته باشند، ولی راه‌های درآمدزایی از طریق برنامه‌های انحصاری آسان‌تر است.

تجربه ی برنامه نویسی

زیبایی پروژه‌های منبع باز این است که هر کسی می‌تواند کد به پروژه اهدا کند. البته که اقدامات لازم برای جلوگیری از سوءاستفاده صورت می‌پذیرد و کدها فقط بعد از تأیید رهبر پروژه اعمال می‌شوند. مهم نیست که چه کسی کد را نوشته، بلکه آن چیزی که اهمیت دارد،‌ کار کردن کد است.

همانگونه که انتظار می‌رود بسیاری از برنامه نویسان متوسط تمایل به کاوش پروژه‌هایی که برایشان جذاب است و بررسی جاهایی که می‌توانند تغییراتی را در آن‌ها اعمال کنند، دارند. به عنوان مثال بسیاری از پروژه‌ها از ابزاری برای پیگیری باگ‌ها و مشکلات برنامه‌ها استفاده می‌کنند. این مشکلات از موارد بسیار ساده تا موارد بی‌نهایت پیچیده متغیر است. در نتیجه زمانی که خبره‌ها در حال رفع مشکلات حیاتی هستند، تازه‌کارها می‌توانند دستی به سر و گوش موارد ابتدایی بکشند. 

تجربه ی برنامه نویسی

تجربیات کسب شده در یک پروژه‌ی منبع باز می‌توانند بسیار راه‌گشا باشند.

مزایای سه گانه‌ی این روش عبارتند از:

  • استفاده مؤثرتر از زمان با توجه به این که مشکلِ باگ‌های مختلف به صورت موازی حل می‌شود،
  • کاردان‌ها در چرخه‌ی توسعه نرم افزار به راحتی باقی می‌مانند چرا که نیاز نیست وقتشان را صرف حل مشکلات ساده و البته زمان‌بری که پیش می‌آید، کنند،
  • تجربیات ارزشمندی را کسب می‌کنند بدون این که خطری متوجه کسی نمایند.

در اصل اگر شما یک برنامه نویس تازه‌کار هستید و حداقل یک سال آموزش برنامه نویسی سفت و سخت دیده‌اید (حتی اگر از خودآموزها استفاده کرده باشید)، اهدا کد به پروژه‌های اوپن سورس می‌تواند راهی برای یادگیری سریع‌تر زبان برنامه نویسی باشد.

 

 

ادامه مقاله 

 

 

 

ارسال نظر

خوش آمدید

محمد حسین نادی
 
محمد حسین نادی هستم متولد ١٨ مهر ماه سال ١٣٧٢ دانشجوی کارشناسی رشته مهندسی فناوری اطلاعات . سه سالی میشه که در رشته طراحی وب سایت مشغول فعالیت و کسب تجربه هستم . عاشق رشته فناوری اطلاعات ، وب و سیستم های اطلاعاتی هستم . البته بیش از این مباحث و علوم فنی به علوم نظری و انسانی ، فلسفه و هنر علاقه مندم. معتقدم برای تحلیل سیستم های اطلاعاتی که وب و اینترنت هم  جزئی از آنهاست باید نگاهی گسترده از هر دو منظر علوم انسانی و مهندسی داشت همیشه آماده تحقیق ، پژوهش و فعالیت های پویا هستم از ایده های نو و دانش بنیان استقبال میکنم . آماده همکاری و همفکری با عاشقان علم فناوری اطلاعات و ارتباطات هستم . اگر سوالی دارید می تونیم با هم حرف بزنیم  و همفکری کنیم ... با بنده تماس بگیرید. برای مطالعه مقالات بیشتر میتونید به وب سایت شخصیم رجوع کنید .
 
 
 

 

کار دستی کودک و نوجوان

سایت کاغذ رنگی ، قصه های مجازی زندگی رنگی

آمار

  • بازدید امروز: 55
  • بازدید دیروز: 114
  • بازدید کل: 120499