Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

موفقیت تحصیلی دانش‌آموزان و عمل کرد کاراتدریس

موفقیت تحصیلی دانش‌آموزان و عمل کرد کاراتدریس

ریاضی از درس‌هایی است که اغلب دانش‌آموزان با بهانه‌های مختلف از آن گریزان هستند. هرچند دانش‌آموزان برای عدم علاقه به ریاضیات دلایل گوناگونی مانند دشواری مباحث، خشکی مفاهیم، پیچیدگی فرمول‌ها و... را عنوان می‌کنند

اما درصورتی‌که به طور تخصصی به این موضوع بپردازیم، خواهیم دید مشکل اصلی در شیوه آموزش مباحث درسی است. به عبارت دیگر مشکل از تدریس دبیرانی است که همچنان با استفاده از روش‌های سنتی به انتقال مفاهیم می‌پردازند. این نقص سیستم آموزشی باعث شده گروه بسیار بزرگی از دانش‌آموزان از لذت مباحث ریاضی محروم باشند و همیشه از محاسبات احساس ترس و اضطراب بگیرند. 

اگرچه بعضی خانواده‌ها نسبت به این موضوع عملکرد خاصی از خود نشان نمی‌دهند؛ اما عده‌ای هم هستند که برای جبران ضعف درسی فرزندشان، سراغ دبیران تدریس خصوصی ریاضی می‌روند. استفاده از راهکار تدریس خصوصی ریاضی با همکاری یک مدرس حرفه‌ای و باتجربه، نه‌تنها مشکلات ریاضیات دانش‌آموزان را به خوبی برطرف می‌کند، بلکه می‌تواند زمینه مناسبی را برای رشد بیشتر دانش‌آموز فراهم کند.

بسیاری از دانش‌آموزان به مرور زمان با کمک دبیر تدریس خصوصی ریاضی، ضمن رفع اشکالات پایه ریاضی، مباحث پیچیده‌تری را یاد گرفته‌اند. مباحثی که هم سطح علمی آن‌ها را از همکلاسی‌هایشان بالاتر برده و هم دری برای رقابت‌های بزرگ‌تر و پیچیده‌تر مانند قبولی در مدرسه تیزهوشان به روی دانش‌آموزان باز کرده است.

البته فراموش نکنید همه این موارد، تنها با انتخاب صحیح دبیر ریاضی امکان‌پذیر خواهد بود. دبیری که هم بتواند ارتباط خوبی با دانش‌آموز برقرار کند و هم توانایی کافی در تدریس ریاضیات پایه و از آن مهم‌تر تدریس ویژه قبولی در مدارس تیزهوشان را داشته باشد.

شاید این سوال برایتان پیش بیاید که دبیر ویژه تدریس خصوصی تیزهوشان چه ویژگی‌هایی دارد؟

دبیری که تجربه و توانایی کافی در این زمینه داشته باشد، به کتاب ریاضی ویژه مدارس تیزهوشان مسلط است، شرایط و شیوه طراحی سوالات آزمون مدارس تیزهوشان را می‌داند، تکنیک‌های پاسخگویی به سوالات آزمون مدارس تیزهوشان را به خوبی می‌شناسد، حین تدریس خصوصی تیزهوشان نقاط قوت و ضعف دانش‌آموز را شناسایی و روی آن‌ها کار می‌کند و از مهم‌تر از همه اعتماد به نفس دانش‌آموزان را برای شرکت در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان تقویت می‌کند. ( تدریس خصوصی ریاضی نهم )

چراکه کنار آموزش و یادگیری مفاهیم ریاضیات، دانش‌آموزان به همراهی و همدلی معلمی نیاز دارند که به آن‌ها خودباوری، مهارت مدیریت زمان و مدیریت استرس را آموزش دهد. تنها با رشد چنین توانمندی‌هایی است که دانش‌آموزان می‌توانند علاوه‌بر پشت سر گذاشتن آزمونی مانند تیزهوشان، خود را برای آزمون‌های بزرگ‌تر مانند کنکور آماده کنند.

طبیعتا پذیرش در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان تضمینی برای قبولی در کنکور نیست؛ اما می‌تواند دلگرمی بزرگی برای دانش‌آموزان باشد. تدریس خصوصی تیزهوشان و یادگیری مباحث پیچیده ریاضی همچنین باعث می‌شود دانش‌آموزان با پایه‌ای قوی بتوانند برای رقابت در آزمون کنکور آماده شوند.

با این حال شکی وجود ندارد که قبولی در کنکور، نیازمند برنامه‌ درسی و مطالعات جدی و هدفمند، تمرین و تکرار و آموزش‌های حرفه‌ای است. پس بار دیگر یک مدرس حرفه‌ای و مسلط برای تدریس خصوصی ریاضی کنکور است که می‌تواند برای دانش‌آموزان راهگشا باشد.

مدرسان ریاضی کنکور از کلیدی‌ترین عوامل در موفقیت دانش‌آموزان کنکوری هستند؛ چراکه ضریب این درس در کنکور بالاست و حل تست‌های ریاضی می‌تواند یک رتبه‌ درخشان را برای دانش‌آموزان تضمین کند. ( تدریس خصوصی ریاضی ششم )

دبیران تدریس خصوصی کنکور هم مانند مدرسان تدریس خصوصی تیزهوشان باید کنار ارائه برنامه درسی مشخص، آموزش مباحث مختلف ریاضیات، دوره دروس، تکرار و تمرین سوالات کنکور سال‌های پیش، رفع اشکال، تکنیک‌های تست‌زنی و... بتوانند مهارت‌های دیگری را در دانش‌آموز پرورش دهند. همچنین دبیران تدریس خصوصی کنکور باید بتوانند برای انتخاب مسیر پیش‌رو برای ادامه تحصیل مشاوره‌های لازم را به دانش‌آموزان ارائه کنند تا آن‌ها بتوانند بهترین تصمیم برای آینده تحصیلی‌شان بگیرند.

همین رسیدگی‌ها در طول سال‌های تحصیلی کافی است تا دانش‌آموزان به جای غول ساختن از دروس ریاضی یا محاسباتی و فرار از آن، ریاضی را نردبانی برای رشد و ترقی ببینند و با اشتیاق و علاقه دنبال یادگیری سطح بالاتری از مفاهیم آن باشند. پس باتوجه به اهمیت نقش دبیران ریاضی در پیشرفت تحصیلی دانش‌آموزان، پیشنهاد می‌کنیم اگر احساس کردید معلمان ریاضی فرزندتان در مدرسه، آموزش و تدریس باکیفیتی ندارند یا فرزندتان علی‌رغم برخورداری از آموزش حرفه‌ای، به تکرار و تمرین بیشتری نیاز دارد، این مموضوع را جدی بگیرید و با همراهی یک دبیر خصوصی ریاضی مسیر پیشرفت فرزندتان را هموار کنید. https://karatadris.com/

  • تاریخ: پنجشنبه 11 اردیبهشت 1399 - 01:23
  • نویسنده: mhnadi
  • صفحه: مقالات
  • بازدید: 346

ارسال نظر

خوش آمدید

محمد حسین نادی
 
محمد حسین نادی هستم متولد ١٨ مهر ماه سال ١٣٧٢ دانشجوی کارشناسی رشته مهندسی فناوری اطلاعات . سه سالی میشه که در رشته طراحی وب سایت مشغول فعالیت و کسب تجربه هستم . عاشق رشته فناوری اطلاعات ، وب و سیستم های اطلاعاتی هستم . البته بیش از این مباحث و علوم فنی به علوم نظری و انسانی ، فلسفه و هنر علاقه مندم. معتقدم برای تحلیل سیستم های اطلاعاتی که وب و اینترنت هم  جزئی از آنهاست باید نگاهی گسترده از هر دو منظر علوم انسانی و مهندسی داشت همیشه آماده تحقیق ، پژوهش و فعالیت های پویا هستم از ایده های نو و دانش بنیان استقبال میکنم . آماده همکاری و همفکری با عاشقان علم فناوری اطلاعات و ارتباطات هستم . اگر سوالی دارید می تونیم با هم حرف بزنیم  و همفکری کنیم ... با بنده تماس بگیرید. برای مطالعه مقالات بیشتر میتونید به وب سایت شخصیم رجوع کنید .
 
 
 

 

کار دستی کودک و نوجوان

سایت کاغذ رنگی ، قصه های مجازی زندگی رنگی

آمار

  • بازدید امروز: 159
  • بازدید دیروز: 40
  • بازدید کل: 131157